STOP

Zatrzymaj sie i przeczytaj

Poduszki z gryzą – hit czy kit
Dom

Poduszki z gryzą – hit czy kit?

Dobrze dobrana poduszka jest potrzebna zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Warto sięgać po naturalne wypełnienie, które dopasowuje się do kształtu ciała oraz pozwala uniknąć wad postawy czy dyskomfortu. Poduszki z gryką są szczególnie polecane ze względu na ich wytrzymałość i wygodę odczuwaną w trakcie odpoczynku.

Poduszki z gryką – dlaczego warto?

Poduszki z naturalnym wypełnieniem to sprawdzony wybór osób, które pragną się wysypiać i unikać wad postawy. Poduszki z gryką są całkowicie naturalne, a do tego stanowią produkt odpadowy, gdyż powstają w trakcie łuskania ziaren. Ich wykorzystanie jest bardzo korzystne, dlatego aż szkoda je marnować. Gryzka charakteryzuje się delikatną strukturą i wytrzymałością. Dodatkowa korzyść jest związana z odpornością na zgniatanie i odkształcanie, czyli poduszka przez długi czas zachowuje swój oryginalny kształt i dba o właściwe podparcie zarówno dla głowy, jak i karku.

Poduszki z gryki to ekologiczny wybór, który jest przyjazny nie tylko dla ludzi, ale również dla natury. W poduszce nie występuję niebezpieczne, syntetyczne substancje, dlatego to wybór osób zmagających się z alergią. Poduszki są rekomendowane również dla dzieci. Łuski gryki przepuszczają powietrze, dzięki czemu unikniemy nadmiernego przegrzewania się i pocenia. Ta cecha jest szczególnie przydatna latem, kiedy wysokie temperatury wywołują dyskomfort nawet nocą.

Zalety wykorzystania poduszek z gryki

Poduszki z gryki są łatwe w użyciu. Wystarczy delikatnie je uformować przed położeniem głowy na pościeli i doskonale dopasują się do użytkownika. Wkład wykonany z gryki jest łatwy w czyszczeniu. W praktyce oznacza to możliwość wysypania zawartości poduszki, wysuszenia czy prania poszewki. Ta cecha jest szczególnie przydatna dla rodziców, gdyż pociecha może zbrudzić poduszkę.

Dodatkowo warto wspomnieć o zapachu, który jest w pełni naturalny i przypomina zboże. Do łusek można dodać suszone kwiaty spełniające funkcje aromaterapeutyczne. Ta poduszka jest stosunkowo twarda, dlatego trzeba się do niej przyzwyczaić. Jednak po kilku tygodniach stanie się bardzo wygodna i zapewni dobrej jakości sen.
Bardzo ważną informacją dla alergików jest brak glutenu w gryce. Poduszka jest w pełni bezpieczna dla osób zmagających się z uciążliwym uczuleniem wywołującym silne reakcje organizmu.

Poduszka uszyta z gryki to zdecydowany hit i warto ją mieć w domu bez względu na wiek użytkownika.