Lifestyle

Gdzie na wakacje ze znajomymi?

Wakacje ze znajomymi to czas relaksu i beztroski. Dla każdego optymalne warunki wypoczynku mogą być inne, dlatego też podczas planowania urlopu ze znajomymi warto dobrze zastanowić się nad kierunkiem naszej podróży.

Jak ustrzec się ciszy nocnej w czasie wakacji?

Wakacje ze znajomymi to często czas szalonych i głośnych imprez. Nie zawsze jednak uda nam się zrealizować takie plany – mocnym ograniczeniem dla hucznych zabaw trwających do świtu jest cisza nocna, czyli czas od godziny 22 do godziny 6 rano. Ciężko jest rygor ten obejść – przy sąsiadach ceniących sobie ciszę i spokój może to być szczególnie utrudnione i skończyć się niezapowiedzianą wizytą Policji. Mandat z pewnością nie uczyni naszej zabawy przyjemniejszą. Właśnie dlatego wynajęcie na wakacje ze znajomymi pokoju hotelowego czy też mieszkania w apartamentowcu nie jest najlepszym pomysłem, jeśli planujemy głośną zabawę do samego rana.

Wyjazd na domki najlepszym rozwiązaniem

Jeśli planujemy szalone wakacje w gronie znajomych, najlepiej będzie zdecydować się na wyjazd w miejsce, gdzie nie będziemy musieli martwić się o to, że przeszkodzimy komuś w spokojnym, cichym wypoczynku. Dobrym rozwiązaniem mogą być w takiej sytuacji domki letniskowe. Często usytuowane są one w miejscu, w którym nie sąsiadują z dużymi skupiskami ludzi (na przykład nad jeziorem). Warto zwrócić uwagę na to, aby domki letniskowe nie znajdowały się zbyt blisko siebie. Istnieje wówczas szansa, że dźwięki dochodzące z naszego domku nie będą przeszkadzały wczasowiczom, którzy ulokowali się w domku obok. Gdy zdecydujemy się na domki letniskowe usytuowane dość blisko siebie i planujemy urządzić głośniejszą imprezę, warto udać się do mieszkańców sąsiedniego domku, aby uprzedzić o naszych zamiarach i zapytać, czy hałas nie będzie im przeszkadzał. Z pewnością będą na nas wówczas patrzeć życzliwszym wzrokiem. Niewykluczone nawet, że nawiążemy nowe znajomości, a sąsiedzi przyłączą się do zorganizowanej przez nas imprezy. Podczas wynajmowania pokoju w hotelu nie będziemy raczej mieli szans na to, aby bawić się głośno w czasie ciszy nocnej. Musimy bowiem liczyć się z tym, że wielu osobom, mieszkającym praktycznie za ścianą, nie spodoba się nasza huczna zabawa. Jest to całkowicie zrozumiałe, szczególnie jeśli wczasowicze zabrali ze sobą na wakacje małe dzieci. W każdym miejscu, w którym jesteśmy, musimy jednak liczyć się z tym, że komuś mogą nie spodobać się nasze imprezowe plany. Próba polubownego porozumienia się z sąsiadami może przynieść pozytywny skutek, jednak nie jest to pewne. W przypadku niepowodzenia będziemy musieli pogodzić się z tym, że huczne imprezy pozostaną tylko w sferze niezrealizowanych marzeń.