Uroda

Właściwości oleju kokosowego a także jego zastosowanie w kosmetyce

Bogaty w składniki odżywcze olej kokosowy, to nie tylko zdrowy produkt, w kuchni, ale naturalny kosmetyk. Stał się uznany w każdym miejscu świata dzięki jego dobroczynnego wpływu. Z pomyślnością wyręczy nam krem do twarzy, maseczkę do włosów, a nawet pastę do zębów. Zastosuj naturalną pielęgnację lub przekonaj się, że warto

Kokosowy kosmetyk dla skóry.

Dzięki swoim cechom odżywczym, regeneracyjnym i nawilżającym, olej kokosowy może być używany jako mleczko do skóry. Widocznie poprawia stan skóry, sprawia, że staje się ona jędrna a także aksamitnie gładka, a na dodatek nieziemsko pachnie. Olej kokosowy posiada właściwości odmładzające, działa jako antyutleniacz i hamuje namnażanie się wolnych rodników. Ponadto olej poza likwidacją szorstkości zmniejsza przebarwienia różnego typu. Można używać go jako balsam do dłoni. Jest niezastąpiony w pielęgnacji wrażliwej i wymagającej skóry niemowląt i dzieci. Olej kokosowy jest także hipoalergiczny.

Odbijające światło i sprężyste włosy!

Irytują Cię matowe a także uszkodzone włosy? Zrób naturalną maskę do włosów. Wystarczy, że wetrzesz odrobinę oleju kokosowego w nie do końca wysuszone kosmyki, owiniesz turbanem z ręcznika i przytrzymasz parę godzin. W przypadku, gdy Twoje włosy szybko się przetłuszczają, wystarczy użyć jedynie na same końce. Po takiej kuracji trzeba tradycyjnie domyć włosy szamponem do zwyczajnej pielęgnacji. To oczywiście nie koniec jego zalet. Olej kokosowy pomoże Ci pożegnać się z łupieżem, gdyż ponad przeciętna zawartość kwasów tłuszczowych gwarantuje odpowiednie odżywienie skalpu. Będziesz zaskoczona efektem!
Pielęgnacja zębów i przeciwdziałanie próchnicy dzięki olejowi kokosowemu?

Olej kokosowy jest również doskonała podstawa do wytworzenia pasty do zębów lub płynu do płukania ust. Wpływa antybakteryjnie i ponadto pomaga osłonić nasz biały uśmiech przed bolesnym borowaniem u stomatologa. Realizuje działanie, które zapobiega rozrastaniu się próchnicy. Ograniczy także krwotok dziąseł a także zredukuje ucisk spowodowany tą dolegliwością. Olej kokosowy idealnie odświeża usta lub wpływa pozytywnie na oddech. Skorzystaj z naturalnego sposobu na świeżość.

Najlepszy przy goleniu

Zapomnij o piance i żelach do golenia! Olej kokosowy doskonale wyręczy drogeryjne preparaty do depilacji – ponad przeciętnie zmiękczy włoski lub ograniczy bolące podrażnienia. Jego możliwości przeciwbakteryjne przeciwdziałają przed ryzykiem podrażnień.

Olej kokosowy to bardzo dobroczynny oraz niedrogi preparat. Może być on używany w codziennej pielęgnacji niewyłącznie uszkodzonych kosmyków, skóry a także paznokci. Jego zastosowanie jest wielowymiarowe. Możliwości łączenia olejku kokosowego z innymi ingredientami są prawie nieskończone. Goi infekcje bakteryjne, regeneruje oraz wskazuje na działanie przeciwgrzybiczne. W aptekach, a nawet sklepach ze zdrową żywnością w dobrych pieniądzach zakupimy olej kokosowy. Znajdź gotowy produkt lub stwórz go indywidualnie w domowym zaciszu. Użyj magię wywodzącą z środka tego cudownego orzecha!