STOP

Zatrzymaj sie i przeczytaj

soft99
Dom Różności

Jak wydłużyć żywotność lakieru w samochodzie?

Wraz z upływem lat nasze auto nie wygląda już tak dobrze jak wtedy, gdy wyjeżdżaliśmy nim z salonu samochodowego. Przede wszystkim lakier staje się matowy i pojawiają się na nim rysy. Jest to proces całkowicie naturalny. Prostymi sposobami jednak możemy wydłużyć żywotność lakieru samochodowego.

Czynniki, które negatywnie wpływają na lakier samochodowy

Pierwszą zasadą, o której powinniśmy pamiętać, jeśli chcemy, aby nasz lakier samochodowy pięknie prezentował się przez długi czas, jest to, że należy chronić go przed działaniem czynników, które negatywnie wpływają na jego kondycję. Niewiele osób wie, jak dużo elementów może powodować, że lakier samochodowy staje się matowy oraz pojawiają się na nim liczne rysy. Przede wszystkim należy chronić nasz samochód przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Zbyt niskie temperatury, promienie słoneczne, kwaśne deszcze mogą powodować znaczne pogorszenie kondycji naszego lakieru samochodowego. Trudno byłoby oczywiście wyeliminować wszystkie te czynniki z naszego życia, jednak, jeśli tylko mamy taką możliwość, wstawiajmy nasze auto jak najczęściej do garażu. Kluczem jest bowiem ograniczenie ekspozycji naszego samochodu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Warto także chronić auto przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, piachem oraz solą drogową, która pojawia się bardzo często w okresie jesienno-zimowym.

Woski samochodowe – jaki wybrać, by lakier wyglądał jak nowy?

Lakier samochodowy będzie prezentował się zdecydowanie lepiej, jeśli nie będziemy zapominać o jego regularnym woskowaniu. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów, które pozwolą nam na idealne wypolerowanie naszego auta. Nie musimy korzystać z usług profesjonalnych serwisów. Wystarczy, że sami wyposażymy się w produkty dobrej jakości, na przykład firmy Soft99, Tenzi czy Sonax. Wyróżniamy kilka rodzajów wosków samochodowych – woski naturalne, syntetyczne, polerujące, koloryzujące, miękkie, twarde lub w formie sprayu. Wybierzmy woski syntetyczne, jeśli chcemy zaoszczędzić na czasie – ich aplikacja jest bowiem dużo łatwiejsza niż wosków naturalnych, które jednak wygrywają, jeśli chodzi o poziom nabłyszczenia lakieru. Jeśli na naszym samochodzie widnieją drobne zarysowania, warto zdecydować się na wosk koloryzujący. Woski polerujące polecane są głównie dla nieco starszych aut, których lakier znacznie zmatowiał.