STOP

Zatrzymaj sie i przeczytaj

Hobby

Przyczepa kepmingowa czy kamper?

Zarówno samochody z przyczepami kempingowymi, jak i kampery, mają swoich zapalonych zwolenników oraz przeciwników. Zalet i wad poszczególnych środków transportu, jest zapewne dużo mniej niż poszczególnych opinii, dlatego warto się z nimi zapoznać przed dokonaniem wyboru.

Przyczepy kempingowe – czy warto?

Przyczepy kempingowe są rozwiązaniem zazwyczaj dużo tańszym niż standardowe kampery. Cena oczywiście w głównej mierze zależy od marki oraz stanu przedmiotu, jednak używaną przyczepę można już nabyć za około osiem tysięcy złotych. Co ważne, jej ubezpieczenie również nie pochłonie dużych kosztów, ponieważ będzie to kwota poniżej stu złotych. Ogromną zaletą przyczep kempingowych jest również fakt, że można je bez problemu odpiąć od samochodu, jeśli wystąpią problemy z parkingiem i trzeba będzie ją zostawić w innym miejscu. Do wad tego typu obiektów należy zaliczyć brak udogodnień, na które można liczyć w przypadku droższych kamperów. Mowa tutaj chociażby o prysznicu. Prowadzenie samochodu z przyczepą kempingową wymaga także odpowiednich umiejętności, co dla niektórych może być nieco uciążliwe.

Kampery – czy warto?

W przeciwieństwie do przyczep kempingowych, prowadzenie kamperów jest dużo łatwiejszym zadaniem, w szczególności jeśli chodzi o parkowanie. Ogromną zaleta jest także wielkość pojazdu, która choć większa od zwykłego samochodu osobowego, nie ogranicza kierującego kamperem do przemieszczania się tylko głównymi drogami. Kampery to niestety również szereg wad. Do podstawowych i najbardziej uciążliwych należy ich cena, a następnie koszty utrzymania. Te ostatnie mogą wynosić nawet pięćset złotych rocznie, co jest bardzo dużą kwotą zważywszy na to, że kampery są używane zazwyczaj raz do roku. Użytkownicy tego rodzaju transportu muszą także liczyć się z kosztownymi naprawami związanymi nie tylko z widocznymi częściami pojazdu, ale także silnikiem.

Podsumowując, przed zakupem przyczepy kempingowej lub kampera warto dobrze się zastanowić, a następnie wybrać ten środek lokomocji, który najbardziej pasuje do naszego stylu życia.