STOP

Zatrzymaj sie i przeczytaj

Różności

Jak prać ręczniki?

Ręczniki używane są przez człowieka niemalże przez przerwy. Począwszy od wycierania ciała po szybkim porannym prysznicu, przez suszenie rąk po ich myciu, a zakończywszy na owijaniu się nim po relaksującej kąpieli. Właśnie, dlatego niezwykle ważne jest zachowanie właściwej higieny w trakcie ich użytkowania.

Pranie ręczników – podstawowe zasady

Ręczniki dla dzieci oraz dla dorosłych nie powinny być prane razem, gdyż dorosły człowiek w trakcie podcierania się jest w stanie przenieść bakterie bądź zarazki na młody organizm. Wiele chorób zostaje przeniesionych właśnie przez używanie jednakowych przyborów toaletowych. Oprócz tego, ręczniki dla dzieci powinny być prane w specjalnych proszkach. Zawierają one tylko i wyłącznie naturalne składniki, nie mają w swoim składzie substancji zapachowych oraz innych esencji i aromatów, które mogłyby podrażnić skórę najmłodszych. Tak samo sytuacja przedstawia się z płynem do zmiękczania pościeli. Na rynku dostępne są klasyczne płyty, jak również te skierowane do dzieci, osób z delikatną skórą, przeciwalergiczne oraz inne. Najważniejsze, aby używany w domu produkt nie podrażniał skóry, która jakby nie było cały czas pozostaje z nim w kontakcie (pościele, ubrania noszone każdego dnia, piżamy, ręczniki).

Jak prać ręczniki?

Ręczniki dla dzieci muszą być prane w możliwie jak najwyższej temperaturze, czyli 90, a ewentualnie 60 stopni. Jest to ściśle związane z zachowaniem odpowiedniej higieny. Tylko i wyłącznie w takich warunkach wszystkie bakterie oraz zarazki zostają usunięte. Stosowanie krótkich cykli prania jest dobrym rozwiązaniem w przypadku lekko zabrudzonych ubrań. Wybór tego programu jest jednoznaczny z oszczędnością wody oraz energii, jednakże w przypadku ręczników ta zasada nie obowiązuje. Tylko i wyłącznie dwugodzinne pranie w wysokiej temperaturze przyniesie pożądane efekty. Jak najlepiej je suszyć? W czasie sezonu letniego poleca się korzystanie z suszarek znajdujących się na dworze, gdyż powiewy wiatru oraz promienie słoneczne wysuszą je w mgnieniu oka. Z kolei zimą najlepszych rozwiązaniem jest skorzystanie z klasycznej suszarki, którą ustawia się niedaleko grzejnika. Nie powinno umieszczać się jej w zimnych, wilgotnych pomieszczeniach, gdyż suszenie będzie trwać zbyt długo.