STOP

Zatrzymaj sie i przeczytaj

Uncategorized

Domy bezpieczne i spokojne

Każdy z nas na pewno doskonale rozumie, jak poważne i niebezpieczne mogą być zatrucia gazem – dlatego też o konieczności zamontowania rejestratora gazu nie ma potrzeby nikomu przypominać i jest to absolutna podstawa. Jednak bywa i tak, że należałoby zaopatrzyć się dodatkowo w przenośny detektor gazu. Dlaczego może to być dla nas takie ważne?

Wielkim plusem tego typu urządzenia może być na przykład to, że posiada o wiele bardziej uniwersalne przeznaczenie niż typowe czujniki stacjonarne. Tylko taki sprzęt bywa wykorzystywany zarówno w domu, na jachcie, jak i w garażu czy nawet w samochodzie o napędzie gazowym. Jest niezawodny niemal wszędzie. Stanowi niezastąpiony czynnik zaopatrzenia w firmach trudniących się montowaniem instalacji gazowych w różnego rodzaju pojazdach, a dodatkowo podczas domowej kontroli szczelności instalacji grzewczych.

Prawie każdy przenośny detektor gazu jest zasilany akumulatorem. Funkcjonowanie baterii sygnalizują wielobarwne diody lub wyświetlacz. Dobrze jest, jeśli przenośny detektor wielogazowy ma wmontowaną latarkę LED, oświetlającą miejsce pomiaru. Ponieważ te akcesoria wielokrotnie eksploatowane są podczas prac terenowych, korzystnie wyposażyć je w adapter dopuszczający ładowanie w pojeździe.

Przenośny detektor gazu znajduje oczywiście zastosowanie w każdym lokalu o podgrzewaniu gazowym, lecz do podobnych przeznaczeń lepszym okazać może się stojący detektor, przykładowo o zasilaniu sieciowym, ponieważ daje gwarancję trwałej kontroli stężenia gazów w powietrzu. Takie urządzenie nigdy nie odpoczywa od pracy, gwarantując nam stałe bezpieczeństwo. Trzeba jednak pamiętać o prawidłowym zamontowaniu sensora – tylko jego przemyślane umieszczenie gwarantuje pełną skuteczność pomiarów.